Kırık Link Kontrolü Nasıl Yapılır

0
52

Kırık link kontrolü nasıl yapılır, Kırık link önemi nedir üzerine size bir şaheser hazırladık. BU yazı ile sitenizi denetim altına alarak kötü yola düşmesini engelleyebilirsiniz.

Hayat çok garip kırık linkler falan

Nasıl ki evimize gelen giden belli olmadığı zaman mahallede adımız çıkarsa, web sitelerimizde de sağa sola verdiğimiz linklerin nereye gittiği belli olmaz ise internet aleminde adımız çıkar. Maazallah sitemiz kötü yola düşer.

Mesele Google !

Mesela başta Google olmak üzere diğer arama motorları tarafından “Tü Kaka!” site ilan ediliriz. Bu da kötü repütasyonla beraber arama motorları sıralamanızın kötü yönde etkilenmesi demektir. Yani web sitemiz bir anda sıralama sonuçlarından kaybolabilir yada en iyi ihtimal sıralamalarda bilmem kaçıncı sayfada çıkabilirsiniz.

Cezanızı Kesebilir

Eğer bir arama motoru robotu sitenizi ziyaret ederse ve içerisinde onlarca belki yüzlerce  kırık ya da yerine ulaşmayan link görürse size ceza kestirebilir. Bu da “Page Rank”  PR’ninizin (Google PR kaldırdığını belritsede gizli bir değerlendirme PR’si olduğunu biliyoruz) aşağıya çekilmesi anlamına gelebilir.

Dr. Link Check

İşte bu noktada özellikle Webmasterlar ve SEO uzmanları için işlerine yarayacak bir siteden bahsedeceğim; Dr. Link Check. iyi olacak hastanın ayağına gelmiş doktor sitemiz.

Kırık Linklerinizi kontrol edin
Kırık Linklerinizi kontrol edin

Bu site sayesinde dakikalar içerisinde bütün kırık linklerinizi tespit ediyor olacaksınız. Sloganı da çok şirin. “Bana güvenin! Acımayacak.” Dr.Link Check 1500 bağlantıya kadar ücretsiz olarak tarama gerçekleştiriyor, daha sonrasında 10000 bağlantıya
kadar PayPal üzerinden $10 ödemenizi istiyor.

SEO uzmanları sağdan soldan çöplükten link toplamak ile uğraşa dursunlar çoğu zaman ilgilendikleri sitelerin dışarıya sağladığı linklerin kalitesine bakmayı göz ardı ediyorlar.

Şöyle düşün, link aldığın sıradan bir web sitesi kapandı. Bu tür sitelerin domainlerini alıp +18 tarzda video sitesi kuruluyor. Senin almış olduğun link bu siteye gidecek şimdi. O yüzden backlink denetimi çok önemli

Oysa sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bir derin nefes alıp, önce kendi mevcut bağlantılarımıza bir bakalım, daha sonra diğer sitelerden link almaya devam edelim.
Ayrıca ne demişler? İyi olacak hastanın doktor ayağına gelir.

Kırık Link Kontrolü Nasıl Yapılır
  • Readers Rating
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • Your Rating


Kırık link kontrolü nasıl yapılır, Kırık link önemi nedir üzerine size bir şaheser hazırladık. BU yazı ile sitenizi denetim altına alarak kötü yola düşmesini engelleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here