En İyi Ücretsiz Backlink Oluşturma Siteleri

0
308

Web sitenizi görünürlülüğünü artırmak için ücretsiz backlink arıyorsanız eğeri en iyi ücretsiz Backlink oluşturma sitelerini sizler için derledik. 

Backlink Nedir

Arama motoru optimizasyonu denilince akla ilk gelenlerden birisi backlink olur peki backlink nedir? Backlinkler yararlı mı zararlı mı? 

Backlink aşağıdaki görseldeki gibi farklı web sitelerinden (Sosyal medya siteleri de dahil) kendi sitenize yapılan link ekleme işlemidir. 

Backlink Nedir
Backlink nedir

Backlinkler anasayfanıza yada alt başlıklarınıza gelebilmektedir. Web siteleri üzerinden ise belli bir kelime üzerine backlink verilebilmektedir. 

Örnek olarak Google’a kendi sitemiz üzerinden örnek bir backlink verelim. 

“Google Blogger üzerinde yer alan Resmi Google Webmaster Blogu sayfasında webmasterlar için oldukça ilgi çekici yararlı bilgiler bulunmaktadır.” dediğim zaman Resmi google Webmaster Blogu kelimesi üzerinden backlink vermiş olduk.

Nasıl Backlink Alabiliriz

Peki başka siteler üzerinden nasıl backlink alabiliriz? Bunun pek çok farklı yolu var. Doğal olarak alabilir, kendiniz backlink alacağınız siteleri bulabilir yada ücretli olarak satın alabilirsiniz.

  1. Ziyaretçileriniz doğal yöntemlerle backlink verebilir. Sayfanızı ziyaret eden kişi kendi web sitesinde yararlı bulduğu bir bilgiyi paylaşarak yapabilir. Örnek olarak az önce bizim Webmaster bloguna yönelik olarak verdiğimiz gibi.
  2. Kendiniz Google üzerinde link almak istediğiniz kelimeyi arayın. Örnek olarak “Ücretsiz Backlink Araçları” kelimesini daha sonra google’da ilk sıralarda olan sitelerden/forumlardan vs o kelime üzerinden backlink almaya çalışın.
  3. Aşağıda yer alan web siteleri üzerinden ücretsiz olarak ping atma ve backlink oluşturma özelliklerini kullanabilirsiniz.

Imtalk Sitesi  : 2000’den fazla link oluşturabilirsiniz ücretli ve ücretsiz seçeneği mevcut.

SmallSeoTools Sitesi: Tavsiye ettiğimiz iki siteden ikincisi olan SmallseoTolls’da bildiğiniz üzere pek çok webmaster aracı mevcuttur. Kaliteli sitelerden backlink almak istiyorsanız bu siteyi kullanabilirsiniz.

DomainPinger Sitesi: Yaklaşık 2500+ Web sitesine ping atabilirsiniz.

100download Sitesi: .Edu ve .Gov sitelerinden ücretsiz backlink almak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Useme Sitesi: 2500+ siteye linkleme yapabilmektedir. 

Pingbomb sitesi: Birden fazla web sitesine aynı anda backlink oluşturmak için kullanabileceğiniz bir sitedir.

Yukarıda yer alan backlink adreslerinden ilk üç sıradaki adresini kendim de sürekli kullandığım backlink oluşturuculardır. Siz de kendi kullandığınız alternatif siteler varsa aşağıdaki iletişim kutusundan bize ulaştırabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Backlink Oluşturma Siteleri
  • Readers Rating
  • Rated 4.9 stars
    4.9 / 5 (8 )
  • Your Rating


En iyi ücretsiz backlink oluşturma sitelerini sizler için derledik. Web sitelerinize ping servisleri ve otomatik backlink oluşturma sitelerini görmek için ziyaret ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here