Dropshipping Nedir? Dropshipping İle Nasıl Para Kazanılır

0
294

İnternet satışı dropshipping ile ilgili bilgiler paylaşacağım. İnternet dükkanı açmak günümüzde çok basit bir şey veya birkaç 400 500TL’ye çok güzel bir alışveriş sitesi kurabilirsiniz.

İnternet üzerinden satış işlemlerinin dışı seni yakar içi beni yakar şeklindedir. Yani dükkanımızı açtığımız bunda bir sıkıntı yok cadde üzerindeki bir dükkanı açmadan farkı yok. İnternet mağazanız için Ürün bulmanız gerekir, stok kontrolü yapmamız lazım ve Ürünleri pazarlamanız lazım.

Yukarıdaki saydıklarımızı yapmanın kolay bir yolu olarak karşımıza çıkacak yani Türkçe’ye çevirdiğimiz zaman stoksuz satış anlamına gelmektedir.  Yani siz herhangi bir stok yapmıyorsunuz fakat malzeme satıyorsunuz Buda nasıl oluyor bir tarafta tedarikçi var bir tarafta müşteri var sizde ortadasınız Tedarikçiden aldığınız ürünü sizin elinize geçmeden direk olarak müşteriye ulaşmaktadır.

Dropshipping Nedir
Dropshipping Nedir

Kısaca Dropshipping Nedir diyecek olursak yukarıdaki görseli incelemeniz yeterli olacaktır.  

 • 1- Müşteri Sizden bir ürünü 25 dolara sipariş verdi diyelim. Bu para artık sizin.
 • 2- Tedarikçideki 15 dolarlık ürünün bedelini,siz tedarikçiye ödüyorsunuz.
 • 3- Tedarikçi sizin adınıza ürünü alıcıya gönderir.

Siz sadece ürünün kar bedelini alırsınız ürünü kargolama gönderim kısmı tedarikçiye aittir.

Müşteri Shopify, Amazon yada kendi kurduğunuz site üzerinden beğendiği bir ürünü sipariş vermektedir.  

Siz de gelen siparişi satıcıya bildiriyor ve alıcı bilgilerini adresini veriyorsunuz. Satıcı sizin yerinize ürünü alıcıya kargolamaktadır.

Dropshipping Nasıl Yapılır

Bu sistemi kullanabilmek için 3 farklı yol var 

 • Kendi Web sisteminizi kurmanız 
 • Shopify altyapısı ile belli ücret karşılığı mağaza açmak 
 • Amazon’da satış yapmak 

Kendi Web sitenizi kurarsanız yedekleme, host sorunları site güvenliği, ssl sertifikası gibi pek çok sorunla uğraşacaksınız 

Shopify Olumsuz yanlarım aylık 39 $ yenileme ücreti ve İngilizce bilmiyorsanız biraz zorlanabilirsiniz panel İngilizce falar panelden dil değiştirebilirsiniz.

Amazon’da ise tedarikçiden aldığımız xls uzantılı dosyayı eklediğinizde dakikalar içerisinde binlerce ürünü yükleyebilirsiniz. 

Dikkat etmeniz gereken tedarikçinin stoklarını güncelleyip güncellemediğini öğrenin mutlaka. Amazon’da stok olmaması nedeni ile birkaç sipariş iptal ederseniz hesabınız üzerinde kötü bir itibar kalacaktır.

Dropshipping Nedir

Dropshipping konusunda kolaylıklar farklı kar oranında listeler bulabilirsiniz ve ürünlerin fiyatını sizin takip etmeniz gerekmiyor. (yüzde 20,30 karlı satış listeleri) Ürüne dahi dokunmadan kargo işlemi alıcı satıcı arasında gerçekleşiyor. Dünyanın en basit yöntemlerinden birisi dropshipping bu açıdan bakılırsa bir sonraki yazımızda bu eğitimi satanlar ile ilgili bir rehber daha hazırlayacağız.

Dropshipping konusundaki zorluklar, satıcının işe sadık kalmayıp ayıplı mal göndermesi ve akabinde sizin Amazon’da olumsuz ticaret bildirimi almanıza neden olacaktır. Sonuçta ürün kargolama kısmını siz görmüyorsunuz.

Bir sonraki yazımızda Dropshipping eğitimleri nedir? Eğitim satın alarak para kazanabilir miyiz bunların üzerinde duracağız.

Dropshipping Nedir?
 • Readers Rating
 • Rated 4.7 stars
  4.7 / 5 (9 )
 • Your Rating


Dropshipping Stoksuz satış anlamına gelip, çin yada amazon'da aldığımız bir ürünü üzerine kar koyarak kanada yada farklı bir ülkede satarak para kazanmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here