Backlink Analiz Aracı Alexa – Rakiplerinizi Analiz Edin

0
109

Arama motorlarında ilk sayfayı hedefliyorsanız yapmanız gereken ilk iş potansiyel rakiplerinizi analiz etmek olmalıdır. Sektörünüzde size rakip olabilecek firmaların çalışmalarını takip edin.

Backlink analiz aracı ile Sosyal medya pazarlama stratejilerini analiz edin. Blog’larını düzenli olarak okuyun… Ve rakibiniz olabilecek ilk 5 firmayı listeleyin. Bu firmaların arama motorlarındaki pozisyonlarını değerlendirin, ziyaretçi trafiklerini kontrol edin.

Ciddi bir rekabet içine girebilmek için elinizde rakiplerinize ait datalar olması gerekmektedir. Bugün Türkçe olarak hizmet veren onlarca Seo Analiz sitesi var. Site adını yazdığınızda gerekli parametrelerin listelenmesi birkaç saniye sürüyor.

Bunların dışında Alexa da siteleri kontrol etmeniz için iyi bir kaynak. Her şeyi doğru yapsanız da rakiplerinizin altında kalabilirsiniz. Bunun nedeni onların da kaliteli SEO çalışmaları içinde bulunmaları olabilir. Bu nedenle bazen rakiplerinizin taktikleriyle hareket etmeniz gerekebilir. Üst sıralara çıkma rekabeti her zaman çok adil bir süreç olmayabilir. Rakipleriniz parayla satılan backlink paketlerinden yararlanıyor olabilirler.

Sosyal medyadaki hatırlı dostları sayesinde yanlış yönlendiren haberler yaptırabilirler. Ve hatta siyasi ilişkileri nedeniyle haksız çıkarlar elde ediyor olabilirler. Bu gibi durumlarda en iyisi işi zamana bırakmak ve Google’ın adaletine inanmaktır.  Rakiplerinizin illegal faaliyetleri sizin özgün içerik üretmeniz için itici güç olmalıdır. Unutmayın; ne kadar çok özgün içerik üretirseniz Google sizi o oranda sevecektir.

Kısaca toparlayacak olursak; Rakiplerinizi analiz etmek için şu listeyi baştan sona uygulayın!..

1: Firmanıza rakip olarak gördüğünüz ilk 5 şirketi listeleyin.

2: Hedeflediğiniz ortak anahtar kelimelerdeki arama motoru performanslarını analiz edin.

3: Alexa vb. derecelendirme sitelerindeki repütasyonlarını inceleyin.

4: Ziyaretçi davranışlarını ve trafiklerini analiz edin.

5: Sosyal medya pazarlama stratejilerini takip edin.

6: Düzenli olarak blog’larını okuyun.

Alexa Backlink Analiz Aracı
  • Readers Rating
  • Rated 4.9 stars
    4.9 / 5 (5 )
  • Your Rating


Rakiplerinizi inceleyerek hit aldığı kelime ve sayfalarını görerek kendi planınızı ve çalışmalarınızı bu anahtar kelimelere göredüzenleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here